Wydarzenia 2023

Podsumowanie Rorat 2023

roraty 2023W tym roku dzieci uczestniczące w Roratach "budowały" w swoich sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomagał w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana była postać Św. Franciszka i najważniejsze epizody z jego życia.

W Roratach uczestniczyła liczna grupa dzieci, które czynnie włączały się w adwentowe kazania, a także przynosiły kartoniki i serduszka z odpowiedziami na zadawane codziennie pytania. Każdego dnia odbywało się losowanie dwóch figurek Dzieciątka Jezus, które nawiedzały domy kolejnych dzieci. Na zakończenie Rorat wszystkie dzieci otrzymały upominki, a przyniesione plansze z adwentowymi naklejkami oraz kartki i serduszka z odpowiedziami wzięły udział w losowaniu czterech nagród głównych - kompletów figurek do szopki.

Nagrodę specjalną, za szczególną aktywność i niezwykłą uwagę podczas roratnich kazań, otrzymała Ania z przedszkola.

Dziękujemy Sponsorom za ufundowanie nagród!