LSO w Dobrej

lso 005

Wspólnota liczy obecnie 86 chłopców i mężczyzn, w tym: 9 ceremoniarzy, 39 lektorów, 16 lektorów seniorów, 32 ministrantów.

Służba ministrancka to nie tylko widoczne w niedziele i święta uroczyste celebracje, ale codzienny, zaszczytny przywilej spotykania się z Chrystusem przy Jego ołtarzu.
Chłopcy w czasie swojej formacji zdobywają nie tylko wiedzę i umiejętności liturgiczne, lecz przede wszystkim tworzą między sobą braterskie więzi.

Formacja ministrancka w naszej parafii jest drogą, na której chłopcy zdobywając kolejne stopnie rozwijają własna wieź z Bogiem.

Stopnie ministranckie: Kandydat, choralista, ministrant światła, ministrant księgi, ministrant ołtarza, lektor, lektor senior, ceremoniarz.

Opiekunem LSO jest Ks. Paweł Krzak.

ZBIÓRKI

Kandydaci na Ministrantów – środa, godz. 15.30
Ministranci – poniedziałek, godz. 15.30
Lektorzy – środa, godz. 19.00