ogloszenia 01

Niedziela Palmowa  – 24. 03. 2024 r.

1. Przeżywana dzisiaj Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.

2. Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 14.30, Gorzkie Żale o godz. 15.00.

3. Msze Św. popołudniowe od poniedziałku będą o godz. 18.00. W środę różaniec o godz. 17.30 - o poprowadzenie prosimy Różę Św. Łucji, Zelatorki P. Teresy Cygal. Nowenna o godz. 18.00.

4. Parafialna spowiedź wielkanocna odbędzie się we wtorek: przed południem od godz. 8.30 do 12.00, (z przerwą 10.00 - 10.30); po południu od godz. 14.30 do 18.00 (z przerwą 16.00 - 16.30).

5. W Wielki Czwartek rano nie ma Mszy Świętej. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. Prosimy o poprowadzenie adoracji od godz. 20.00 Parafialny Oddział Caritas, od godz. 21.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

6. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” od godz. 7.00 przez cały dzień. O godz. 7.30 Droga Krzyżowa. Dla dzieci Droga Krzyżowa o godz. 12.00 - zapraszamy dzieci z rodzicami - prosimy, aby dzieci przyniosły wtedy skarbonki Caritas. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

7. W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

8. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii Męki Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 24.00. Adorację przy Grobie rozpocznie odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali. O godz. 20.30 prosimy o poprowadzenie adoracji Akcję Katolicką. O godz. 21.30 adorację poprowadzi Chór BelCanto. O godz. 22.30 adorację poprowadzi młodzież.

9. Prosimy o czuwanie przy Grobie Pańskim Ochotniczą Straż Pożarną, LSO, DSM.

10. W Wielki Piątek Komunia św. udzielana jest tylko podczas Liturgii Męki Pańskiej.

11. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta i abstynencja od pokarmów mięsnych. Zachęcamy także do zachowania tradycyjnej abstynencji od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę do wieczornej Wigilii Paschalnej.

12. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 przez cały dzień.

13. O godz. 7.30, w miejsce dotychczasowej Drogi Krzyżowej, będzie półgodzinna adoracja Pana Jezusa w „grobie”, którą prowadzą przedstawiciele Róż Różańcowych. Zapraszamy na to czuwanie szczególnie Róże Różańcowe i tych Parafian, którzy nie będą mogli przyjść w tym dniu o późniejszej porze. O godz. 8.00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie wody do pokropienia.

14. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie od godz. 9.00 do 13.00 co 30 minut.

15. W Wielką Sobotę Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

16. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się na placu kościelnym w sobotę o godz. 20.00; prosimy o przyniesienie świec. Wieczorną liturgię Wigilii Paschalnej zakończy procesja rezurekcyjna. Prosimy o przygotowanie feretronów, baldachimu i światła.

17. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie 20 minut przed Mszą św. o godz. 11.00.

18. Zbiórka aspirantów w środę o 15:30. Próby Liturgiczne dla wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o 13:30 do 14:00 Prosimy o obowiązkową obecność.

19. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę bezpośrednio po Mszach świętych rano i po południu.

20. W związku z prośbami przekazanymi przez parafian i po uzgodnieniu z Radą Parafialną, będziemy od najbliższego tygodnia umieszczać na stronie internetowej parafii krótką informację o śmierci i terminach pogrzebów naszych parafian.

21. Składamy serdeczne podziękowanie Parafialnemu Oddziałowi Caritas za przygotowanie paczek dla rodzin potrzebujących wsparcia. Dziękujemy młodzieży i dzieciom ze Szkolnego Koła Caritas za przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami i przekazanie osobom starszym, chorym i samotnym. Wszystkim Parafianom dziękujemy za ofiarność i wsparcie dzieła Caritas.

22. Dziękujemy młodzieży z Grupy Apostolskiej i Parafialnemu Zespołowi Muzycznemu wraz z Panem Organistą oraz Ks. Mateuszowi, za poprowadzenie cyklu wieczornych Dróg Krzyżowych.

23. Organizatorzy EDK DOBRA dziękują bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której kolejna edycja odbyła się w miniony piątek. Wzięła w niej udział rekordowa liczba uczestników - ponad 400 osób. Gratulujemy ukończenia wybranych tras i zapraszamy na kolejną edycję.

24. Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej zaprasza do udziału w konkursie na Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Osoby zainteresowane prosimy o pozostawienie podpisanych palm w kościele do późniejszej oceny przez komisję konkursową.

25. Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobrej ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025 dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży w naszej Gminie. Zgłoszenia kandydatów w wieku 6 do 14 lat przyjmowane będą do 15 maja 2024 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szkoły oraz w sekretariacie.

26. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku, przy wyjściu głównym.

27. W środę odbędzie się pogrzeb Śp. Tomasza Jantosa z Dobrej (Os. Lachy pod Krzyżową). O godz. 12.30 różaniec, o godz. 13.00 Msza Św. pogrzebowa. Polećmy duszę Śp. Tomasza Bożemu Miłosierdziu.