Ogłoszenia duszpasterskie

ogloszenia 01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

 

1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach. Osoby pracujące do późniejszych godzin zapraszamy na Roraty rano o godz. 6.20. Przed porannymi Roratami zapraszamy także na Godzinki o Matce Bożej, które rozpoczynać się będą o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę rano o godz. 6.20, ponieważ w sobotę o godz. 17.00 odprawiamy Mszę Świętą z liturgią niedzielną. Przygotowane są adwentowe plansze i naklejki, które będą rozdawane dzieciom na Roratach. Będzie można także brać udział w losowaniu nagród i upominków. Na popołudniowe Roraty i w sobotę rano zapraszamy z lampionami.

2. Od dzisiaj odczytywane są „nowe” wypominki roczne, składane w tym roku; Prosimy o zgłoszenie w zakrystii ewentualnych błędów, które mogły się pojawić podczas przepisywania. Informujemy, że wypominki roczne bez zaznaczonej godziny oraz te, na których wpisana była godzina popołudniowa, zostały dołączone do wypominków przed Mszą Św. o godz. 7.00.

3. Od dzisiaj można także nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki dostępne są w zakrystii i sklepiku Caritas. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków przeznaczone będą na choinki do kościoła oraz dekoracje świąteczne.

4. Od dzisiaj można nabyć w sklepiku Caritas oraz w zakrystii świece na stół wigilijny, w ramach prowadzonej przez Caritas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

5. Od poniedziałku wystawiony będzie w kościele pod chórem kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących. Prosimy o składanie niepsujących się artykułów. Można również pomóc potrzebującym poprzez przekazanie produktów żywnościowych do kosza Caritas na terenie sklepów: Delikatesy Centrum w Dobrej, sklepy GS nr 1, 2 i 5 w Dobrej, sklep Żabka w Dobrej (naprzeciw kościoła), sklep Supermarket i Żabka na Krzyżowej oraz sklep Jędruś naprzeciw stacji paliw. Zbiórka żywności w tych sklepach prowadzona będzie przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w najbliższą sobotę (9 XII), od godz. 8.00 do 17.00.

6. W środę o godz. 16.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca prosimy Różę Św. Agaty, Zelatorki P. Czesławy Drożdż.

7. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w środę o godz. 17.00, a po niej Msza Św. roratnia.

8. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież i dzieci, zaangażowane w działalność grup parafialnych, na spotkanie ze św. Mikołajem: Aspirantów, Ministrantów i Lektorów oraz Szkolne Koło Caritas w środę (6 XII), o godz. 18.00; DSM w piątek o godz. 18.00, Młodzieżową Grupę Apostolską w piątek o godz. 19.30.

9. W tym tygodniu spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych w stałych terminach ustalonych z opiekunami; nie będzie zbiórki kandydatów. Zbiórka lektorów w środę po spotkaniu z Mikołajem.

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy Św. wieczornej.

11. Młodzież z klasy VIII zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

12. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 17.00.

13. W piątek 8 grudnia na Mszy Św. wieczornej będzie miało miejsce uroczyste włączenie do DSM nowych dziewcząt. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkie dziewczynki oraz ich rodziny.

14. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

15. W przyszłą niedzielę, zamiast składki inwestycyjnej, ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

16. Dziewczęca Służba Maryjna naszej parafii zaprasza na Adwentowy Kiermasz Wypieków, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (10.XII) w dawnej bibliotece. Po Mszach Świętych będzie można nabyć ciasta, ciasteczka i inne słodkości przygotowane przez dziewczynki i rodziców, - zebrane ofiary przeznaczone będą na wakacyjny wyjazd DSM.

17. Ks. Jerzy Smoleń organizuje Sylwestrową Pielgrzymkę do Sanktuarium Królowej Pokoju w Medugorie, w dniach 28 grudnia do 2 stycznia. Tym razem pod hasłem: „Modlimy się o pokój w sercach i na świecie”. Wszelkie informacje na plakatach i u ks. Jerzego.

18. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych, które umieszczone są na stoliku przy wyjściu głównym. jest także kilka egzemplarzy nowego dwutygodnika, wydanego przez redakcję Gościa Niedzielnego, pt. „Historia Kościoła”.

 

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.