Wydarzenia 2022

Posłanie Kolędników Misyjnych

koleda misyjna 2022Kolęda Misyjna stała się od lat nieodłącznym elementem drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia w Diecezji Tarnowskiej. W uroczystość Świętego Szczepana kolędnicy odwiedzili domy parafian, zbierając datki na działalność misyjną.

Uroczysta Pasterka

pasterka 2022W noc Narodzenia Pańskiego, w kościołach sprawowana jest tradycyjna Msza Święta, zwana Pasterką. Celebruje się ją na pamiątkę narodzenia Chrystusa i faktu, że pasterze przybyli jako pierwsi oddać pokłon Dziecięciu.

Szopka w dobrzańskim kościele

szopka 2022Jak zawsze w okresie świątecznym, w naszym kościele stanęła dekoracja odzwierciedlająca stajenkę betlejemską. W centralnym punkcie znajduje się szopka, w niej Święta Rodzina z Dzieciątkiem oraz pasterze i zwierzęta. Po prawej stronie, przy leśnych choinkach, umiejscowiono pole pasterzy, gdzie przed grotą pasą się owce, w grocie zaś odpoczywają osiołki i krowa. Straż trzyma jeden z pasterzy. Drugi z nich ustawiony jest po przeciwnej stronie, z jedną owcą, która się zagubiła – symbolika Dobrego Pasterza. Za tą sceną znajduje się skalista pustynia, z której do stajenki podążają Trzej Królowie. Nad całością dominuje gwieździste niebo.
Dekorację przygotowała Młodzieżowa Grupa Apostolska „Dobra Młodzież”, pod czujnym okiem opiekuna, ks. Pawła.

Zakończenie Rorat z udziałem dzieci

zakonczenie rorat 2022Przez cały Adwent trwały w parafii Roraty – rano celebrowane były dla dorosłych, popołudniami dla dzieci. Podczas tych drugich dzieci przynosiły lampiony i brały udział w ciemnej procesji wejścia wraz z kapłanami i asystą. Dzieci zbierały ponadto naklejki, a kazania przeznaczone były specjalnie dla nich. Roraty odbywały się „ze świętym Dziadkiem Joachimem”.

Pożegnanie śp. Mariana Papieża

pozegnanie sp mariana papieza18 grudnia 2022 r. pożegnaliśmy śp. Mariana Papieża, Tatę naszego rodaka, ks. Andrzeja. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Leszek Leszkiewicz. Eucharystię koncelebrowali także kapłani diecezjalni oraz dobrzańscy rodacy. Śp. Marian Papież został pochowany na cmentarzu parafialnym w Dobrej.
Oprócz parafian z Dobrej, w uroczystościach wzięli udział parafianie m. in. z Gołkowic, gdzie aktualnie pracuje ks. Andrzej oraz z innych parafii.