Wydarzenia 2023

Włączenie Kandydatów do Liturgicznej Slużby Ołtarza

przyjecie kandydatowW Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, sprawowanej przez ks. proboszcza Wojciecha Srokę, sześciu chłopców przyjęło strój liturgiczny i złożyło przyrzeczenie wiernej służby przy ołtarzu. Oficjalnie zostali kandydatami na ministrantów.

Czym jest okres kandydatury?

Okres ten trwa zazwyczaj rok. W tym czasie przyszli ministranci nie zakładają jeszcze komży ani żadnej innej szaty liturgicznej. Na zbiórkach uczą się podstaw służenia oraz poznają modlitwy ministranckie. Po wstępnym okresie przygotowania, który trwa około 3 miesięcy, przyjmowani są uroczyście na kandydatów. Następnie, przez kolejne 6 do 9 miesięcy, pogłębiają swoją wiedzę o roku liturgicznym, używanych szatach i naczyniach liturgicznych oraz kontynuują naukę służenia.

Kandydatom oraz ich rodzicom, życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości.

ks. P. Krzak

Zobacz zdjęcia (Fot.K.Bielski)