Wydarzenia 2022

Posłanie Kolędników Misyjnych

koleda misyjna 2022Kolęda Misyjna stała się od lat nieodłącznym elementem drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia w Diecezji Tarnowskiej. W uroczystość Świętego Szczepana kolędnicy odwiedzili domy parafian, zbierając datki na działalność misyjną.

Hasłem tegorocznej Kolędy Misyjnej są słowa: „Mibu Ntuku Mitanao”, co oznacza dokładnie: „50 lat głoszenia Ewangelii”. Zwrot ten wprowadza nas bezpośrednio w pięćdziesięciolecie działalności tarnowskich misjonarzy.
Wcześniej, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 zostali posłani. Specjalną modlitwę odmówił nad nimi celebrans Eucharystii ks. Arkadiusz Kabaj, następnie udzielił błogosławieństwa kolędnikom oraz wszystkim zebranym. Poświęcił także owies. Dawniej obsypywano się tym ziarnem wzajemnie, życząc sobie szczęścia w Nowym Roku. Miało to związek z wspominanym w tym dniu męczeństwem św. Szczepana, który zginął przez ukamienowanie. Obecnie poświęcone ziarna owsa dodaje się do ziarna siewnego, żywa jest bowiem wiara, iż święcone wzmocni plon.