Wydarzenia 2022

Uroczysta Pasterka

pasterka 2022W noc Narodzenia Pańskiego, w kościołach sprawowana jest tradycyjna Msza Święta, zwana Pasterką. Celebruje się ją na pamiątkę narodzenia Chrystusa i faktu, że pasterze przybyli jako pierwsi oddać pokłon Dziecięciu.

W Dobrej uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Krzak, wikariusz. Koncelebrowali: ks. Arkadiusz Kabaj, wikariusz oraz rodacy: ks. Jerzy Smoleń i ks. Piotr Szyrszeń SDS. W kazaniu ks. Paweł zadał przewrotne pytanie do wiernych, po co właściwie przyszli w nocy do kościoła. Następnie wyjaśnił, „że nie po co, a dla kogo – dla samego Chrystusa”. Na początku liturgii, w ciszy i w ciemności, wniesiona została uroczyście figurka Dzieciątka Jezus. Złożono ją w żłóbku i okadzono, po czym świątynia rozbłysnęła blaskiem światła.

W trakcie Mszy Świętej oprawę muzyczną prowadziła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej oraz p. organista Wojciech Czech.