Wydarzenia 2022

Dekanalne adwentowe spotkanie młodzieży

dekanalne spotkanie mlodziezy17 grudnia, w sobotę, miał miejsce w naszym Sanktuarium adwentowy dzień skupienia dla młodzieży z dekanatu Tymbark. Podobne spotkania odbywają się w poszczególnych parafiach dekanatu, w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w 2023 r. odbędą się w Lizbonie. Hasłem spotkania były słowa „Przybądź Panie, bo czekamy…”.

I chociaż do Dobrej przybyła tylko młodzież z Tymbarku i Skrzydlnej, udało się wespół z dobrzańską młodzieżą stworzyć chwilę modlitewnej adoracji. Nabożeństwu przewodniczył ks. Marcin Natonek, wikariusz z parafii pw. św. Jakuba w Brzesku, który wygłosił również krótką konferencję do młodych wiernych. Posługę muzyczną sprawował Parafialny Zespół Muzyczny „Betsaida”.
Po nabożeństwie miała miejsce w salce młodzieżowej wspólna integracja przy herbacie i drożdżówce.