Wydarzenia 2021

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

mikolaj 2021W dniach 3-4 grudnia br. do parafii przyjechał długo wyczekiwany, zwłaszcza przez najmłodszych, gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, biskup Miry, przybył do Dobrej, by spotkać się z grupami dzieci i młodzieży, posługującymi w kościele i przy parafii.

Najpierw „wizytował” aspirantów, ministrantów oraz lektorów i ceremoniarzy. Każda grupa musiała pochwalić się swoimi osiągnięciami w dziedzinie posługi przy ołtarzu oraz zaśpiewać coś Mikołajowi. Padło na kolędy. Kolejno św. Mikołaj spotkał się z przedstawicielami Szkolnego Koła „Caritas” oraz Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Dobra Młodzież”. Jak się okazuje, wszyscy członkowie grup i stowarzyszeń parafialnych byli wyjątkowo grzeczni w minionym roku, zasłużyli więc na prezenty.
W drugim dniu wizyty w dobrzańskiej parafii św. Mikołaj spotkał się z Dziewczęcą Służbą Maryjną oraz scholą. Tu również nie było zaskoczenia, święty biskup wiedział, że wszystkie dziewczynki były grzeczne.
W spotkaniach ze świętym Mikołajem pomagali księża katecheci Jakub i Arkadiusz, będący również opiekunami poszczególnych grup.
Chodzą słuchy, że św. Mikołaj widziany był jeszcze na terenie dobrzańskiej parafii w niedzielę…

Tekst: Adrian Cieślik, zdjęcia: S.Majerski, ks.A.Kabaj