Wydarzenia 2021

Ponad 100 od... pięciu lat

nowi kandydaciTradycyjnie w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w patronalne święto ministrantów i lektorów wspólnota się powiększa.
- W tym roku 15 chłopców przyjęło komże i stało się oficjalnie kandydatami na ministrantów. Czeka ich pół roku przygotowania i próby do służby ministranckiej, którą planowo mają przyjąć w IV niedzielę wielkanocną w Niedzielę Dobrego Pasterza - mówi Ks. Jakub Jasiak, opiekun LSO.

Pewnym fenomenem wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w Dobrej jest fakt, że od 5 lat służy tu nieprzerwanie ponad 100 chłopców i mężczyzn.
- Prowadzimy system stopni ministranckich, dziś kolejni otrzymali znaczek na stopień ministranta choralisty, w ten sposób chłopcy czują cały czas rozwój, którego znakiem są właśnie znaczki zapięte na komży - mówi ceremoniarz Krystian Bielski.
- Co roku właśnie w tą niedzielę najgorliwszy 7 ministrantów i 7 lektorów otrzymuje złoty znaczek, to wielkie wyróżnienie na które pracuje się cały rok, trzeba pilnować zbiórek i służeń obowiązkowych, zwłaszcza w tygodniu - przyznaje ceremoniarz Rafał Czech.
Wspólnota jest bardzo zgrana dzięki dobrej formacji, współpracy z rodzicami oraz wspólnym corocznym wyjazdom na dni formacji i wakacyjną oazę.

Zobacz zdjęcia (Fot.K.Bielski)