Wiadomości

II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich

forum rad parafialnych25 listopada odbyło się w Tarnowie II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej z naszej wspólnoty parafialnej.

Telefony, smartfony, tablety, laptopy na misyjne studnie

misyjne studnie2Zakończyła się kolejna diecezjalna akcja pomocy misjonarzom w budowaniu studni głębinowych, tym razem poprzez zbiórkę zużytych (działających i zepsutych) przedmiotów elektronicznych codziennego użytku: telefonów komórkowych klawiszowych, smartfonów, tabletów i laptopów.
Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej parafii i w szkole włączyli się w tę akcję. Dzięki niej otrzyma wsparcie w budowie studni Ks. Stanisław Worwa, misjonarz z naszej diecezji, pełniący posługę duszpasterską w Czadzie.
Uczestnicy akcji złożyli 216 urządzeń, w tym 108 telefonów komórkowych klawiszowych, 82 smartfony, 15 tabletów, 8 laptopów i 3 nawigacje samochodowe.

Zobacz zdjęcia

Uroczystość Wszystkich Świętych

wszystkich swietych 2023Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dwa dni, podczas których w sposób szczególny nasze myśli i kroki kierujemy na cmentarze. Wspominamy zmarłych, modlimy się przy ich grobach.

Dziesięciolecie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej

10 lecie sanktuarium28 października przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza, patronów kościoła zabytkowego. Jest to też dzień, podczas którego w 2013 r. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podniósł kościół parafialny (nowy) do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Misje parafialne

misje parafialne 2023W dniach 22–29 października trwały w naszej parafii Misje Święte. Odbywały się pod hasłem: „Odnów i umocnij naszą wiarę Panie”. Głosili je księża salwatorianie: ks. Andrzej Drogoś SDS i ks. Rafał Czyż SDS. Był to czas pogłębionej refleksji nad wiarą i życiem duchowym każdego z parafian.

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.