Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

st r kat 01Wśród grup parafialnych od wielu lat istnieje pod opieką Matki Bożej Szkaplerznej parafialny oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Powołany został w lipcu 1994 roku przez Ks. Proboszcza Władysława Taraska i liczył 24 członków. Do roku 2005 datą regularnych, comiesięcznych spotkań był 16-ty każdego miesiąca, upamiętniający wybór Papieża Polaka. Msza Święta, modlitwa różańcowa w intencji rodzin, parafii i ojczyzny były dziękczynieniem za Jana Pawła II. Po modlitwie rozważaliśmy ważne tematy religijne. Poprzez późniejsze lata istnienia stan członków oddziału z różnych powodów zmniejszył się do 15 osób obecnie. Oddział działa pod kierownictwem Prezesa, którym, z wyjątkiem kilkumiesięcznej przerwy, jest Jan Pałki. Prezesowi pomaga trzyosobowy Zarząd wybierany na czteroletnią kadencję. Aktualne władze wybrano 12 grudnia 2016 roku. Asystentami Oddziału byli dotychczasowi Proboszczowie: Ks. Władysław Tarasek w latach 1994 - 2006 i Ks. Zbigniew Smajdor w latach 2006 - 2017. Staramy się pomagać w organizowaniu i przeżywaniu wszystkich ważnych wydarzeń w życiu parafii - jubileuszy, odpustów, peregrynacji. Włączamy się w nowennową modlitwę różańcową, plenerową Drogę Krzyżową, Adoracje Najświętszego Sakramentu. Z działań natury społecznej Oddział był współorganizatorem pomocy finansowej dla dwojga ciężko chorych dzieci. Mając na względzie potrzebę pogłębiania pracy na niwie religijnej i społecznej na rzecz rodziny, której w obecnych, trudnych czasach zagrażają różne złe działania, zapraszamy do wstępowania do Stowarzyszenia zwłaszcza młode małżeństwa naszej parafii. Im więcej osób, tym łatwiej podejmować cenne inicjatywy. Liczymy na zrozumienie ważności sprawy i pomoc.

Jan Palki